Pingwin, który nauczył się latać

Większość z nas słusznie zakłada, iż pingwiny nie potrafią latać. Nie pozwalają im na to nieproporcjonalnie małe skrzydła i zbyt krótkie nogi. A jednak…istnieje przedstawiciel tego gatunku, który wyłamał się ze schematów.

Simon jest ewenementem na skalę światową – to pierwszy pingwin, który niebywale często eksploruje przestworza. Jak to możliwe? Cóż…trzeba przyznać, że nie robi tego za pomocą skrzydeł. Nie wymkniemy się wszystkim prawom przyrody, ale na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia. W końcu, od czego są samoloty?

Simone podróżuje Tanimi Liniami Lotniczymi. W ten sposób odwiedza kolejne kawałki globu. Dotychczas zaliczył wizyty w 58 państwach. Ostatnim celem była Turcja, najbliższe dwa tygodnie spędzi w Polsce, a w następnej kolejności uda się do Japonii. Oprócz Kraju Kwitnących Wiśni planuje zahaczyć o Koreę Południową. Zapewne wielu z was zastanawia się jak to możliwe, że przedstawiciel jednego z najrzadziej występujących gatunków bez przeszkód przechodzi przez kontrole bezpieczeństwa na lotniskach. Cóż…pora wyjawić, że Simone nie jest zwykłym pingwinem. To pluszowy ptaszek, a przez kontrole przenosi go właściciel – Igor.

Igor pochodzi z Ukrainy. Na pomysł wysłania pingwina w podróż wpadł trzy lata temu. Dlaczego?

A dlaczego nie? Czy wszystko musi mieć sens?

Igor uważa, że w życiu trzeba mieć odrobinę fantazji. Po zakończeniu studiów ekonomicznych zatrudnił się w korporacji, gdzie pracował przez kilka lat. Szybko zaczęła doskwierać mu rutyna. W końcu zdecydował się porzucić niesatysfakcjonujące zajęcie i spełnić marzenie o podróżach. Pluszowego przyjaciela znalazł na śmietniku. Ktoś pozostawił Simona przy niebieskim pojemniku – Igorowi żal się zrobiło wygnanego pingwina, więc postanowił zabrać go w podróż.

W każdym miejscu, które odwiedza, Simon pozuje przed charakterystycznym obiektem. Ze zdjęć powstają pocztówki, które Igor rozdaje przechodniom. Każdy może za darmo poczęstować się pocztowką, ale może również udzielić globtroterom finansowego wsparcia – wiadomo, liczy się każdy grosz.

Dla jasności – samoloty to nie jedyne środki transportu, z których Igor korzysta w czasie podróży.

W Gruzji i Norwegii uprawiał trekking, zaś po Państwie Smoka pędził szybką koleją. Podróż przyniosła mu wiele satysfakcji, ale i smutku.

Kiedy człowiek przemierza duże dystanse, rzucają mu się w oczy różnice pomiędzy poszczególnymi państwami – zarówno te ekonomiczne, jak i społeczne. W New Delhi ludzie żebrają na ulicach

( w towarzystwie śmieci). Tymczasem, mieszkańcy Oslo wygrzewają się w blasku słońca w otoczeniu nieskazitelnie czystej przyrody. To niemal zabawne.

Co prawda Igor jest uśmiechnięty,ale pod maską uśmiechów można dostrzec zmęczenie.

Taka podróż wyczerpuje – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Do tego trzeba liczyć się z wysokimi kosztami.

Co gdy Igorowi kończą się pieniądze chwyta się różnych dorywczych prac – sprząta, gotuje, opiekuje się zwierzętami. Nocleg znajduje 8za pomocą coachsurfingu.Często korzysta z uprzejmości innych ludzi.

Niespodziewałem się tak pozytywnego odbioru. Gdy ludzie słyszą o projekcie, często wyrażają wolę zaangażowania się. Chętniej oferują podwózkę, a nawet darmowy nocleg.Gdyby nie pomoc innych, nie dałbym rady.

Podczas podróży Igor poznał ciekawe osobistości i przeżył wiele interesujących przygód. Najlepiej wspomina spanie pod gołym niebem na dachu buddyjskiej świątyni i imprezę w Abu Dabhi.

– Brzmi świetnie, ale nie tęsknisz czasem za domem ? – pytam

O powrocie myślę tylko w momentach kryzysowych. Na przykład, pewnego razu musiałam koczować na Heathrow przez 48h ze względu na intensywne opady śniegu. Wtedy z sentymentem myślałem o moim starym mieszkaniu. Ale po za takimi krótkimi chwilami – nie żałuję.

Ta podróż wiele mnie nauczyła, o sobie i o ludziach.

– Co jest według Ciebie najważniejszą lekcją, którą wyciągnąłeś z projektu?

Nasze życie to żart, ale może być całkiem interesujące – jeżeli nauczymy się nadawć sens małym rzeczom i odnajdywać w nich przyjemność – będzie nam łatwiej odnaleźć szczęście.

No i nie zapominajmy, warto zatroszczyć się o dobre towarzystwo – to ludzie, których spotykam, czynią moją podróż wyjątkową.

Bądźmy wdzięczni za każde spotkanie, jakie przynosi nam życie.

Jeżeli chcecie śledzić podróż Simone’a i Igora odwiedźcie:

https://instagram.com/simon_traveler?igshid=l9sph05d9kmj

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: